İlçeler - İstanbul Online EKB Başvurusu Yapın
Zeytinburnu
Zeytinburnu Enerji Kimlik Belgesi 2011 yılında 5627 sayılı enerji kanunu hükümleri gereği zorunlu hale gelmiş ve tüm 50 metre karenin üstünde olan binaların alması zorunlu kılınmıştır. Bu zorunluluğun sebebi ise aşırı israf edilen enerji tüketiminin en kısa zaman içinde önüne geçilmesi olacaktır.
Üsküdar
Üsküdar Enerji Kimlik Belgesi 2008 yılında resmi gazete ile yayınlanarak 2011 yılında 5627 sayılı kanunla yürürlüğe girmiş ve tüm mevcut kullanımda olan 50 metre kare binaların bu belgeyi alma zorunluluğu getirilmiş bulunmaktadır. Doğal kaynakların hızlı tüketilmesi ve çevreye verilen hasarın önüne geçilmesi bu kanun hükmü ile öngörülmüş olacaktır.
Ümraniye
Ümraniye Enerji Kimlik Belgesi 2011 yılında mevcut kullanımda olan tüm binaların artık alınması zorunlu kılınan belge olarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Bu belgenin alınması için gerekli olan evraklar arasında yer alan mimari proje, ısı yalıtım projesi, elektrik projesi, su projesi incelenerek ve buna göre enerji sınıfı kimlik belgesi verilecektir.
Tuzla
Tuzla Enerji Kimlik Belgesi 2007 yılında zorunlu olarak yapılması gereken belge olarak yürürlüğe girmiş ve 2011 yılında 5627 sayalı enerji kanunu gereği yapılan tüm binaların alması zorunlu hale gelmiş bulunmaktadır. 2011 ömncesi yapılar için is bu zorunluluk 2020 de başlıyor.
Şişli
Şişli Enerji kimlik Belgesi almak isteyenlerin uygulaması zorunlu olan belge olarak işleme 2011 yılında girmiş bulunmaktadır. Büyük illerin birçoğu bu belgelerini alınmasını tamamlarken binaların enerji kimlik belgesi almayan binalarda 2020 yılına kadar uzatılarak ek bir süre verilmiştir.
Şile
Şile Enerji Kimlik Belgesi enerji bakanlığı tarafından zorunlu kılınan ve alınması zorunlu olan belge olacaktır. Gaz salımı ve doğal gaz kullanımları tüketimi daha kaliteli kullanılması açısından her zaman çok önemli bir kural olacaktır.
​​​​​​​Sultangazi
Sultangazi Enerji Kimlik Belgisi, 2011 yılında yürürlüğe giren ve alınması zorunlu olan belgeler arasında yer almakta. 5627 sayılı kanunla bundan sonra 50 metre karenin üstünde olan binaların az enerji tüketim yaparak daha kolay ve daha kaliteli enerji tüketimi yapması hedef haline getirilmiş olacaktır.
Sultanbeyli
Sultanbeyli Enerji Kimlik Belgesi, 50 metre karenin üstünde olan fabrikalar, villalar, okullar, sağlık binaları, hastaneler, villalar ve gaz salamı yapan büyük sanayi fabrikaları ve seralar artık bu belgeyi alırken aynı zamanda binalara A sınıfı ve G sınıfı arasında kimlik belgesi verilecektir. bu belge binaların ilerde satışı veya kiraya verilmesi halinde büyük yer tutacaktır.
​​​​​​​Silivri
Silivri Enerji Kimlik Belgesi, 2011 yılından sonra yapılan binalarda alınması zorunlu kılınmış ve tüm mevcut kullanımda olan binaların 2020' ye kadar almak zorunda kaldıkları işlem olacaktır. Binalarda meydana gelen ısı, kayıpları nüfus artışı ile daha fazla olunca önlem alınması zorunlu hale gelmiş bulunmaktadır.
Sarıyer
Sarıyer Enerji Kimlik Belgesi, gaz salımı yapan ve ısıtma, aydınlatma gibi enerji üketimi yapan binaların alması gereken bir belgedir.  Belgenin rahatça temin edilebilmesi için SMM mühendisleri ve mimarları tarafından sizlere düzenlenecektir.